Disciplines olímpiques
      • Meritxell Agramunt. Jutge Nacional A. Coordinadora
      • Claire Benmayor. Jutge Nacional B, en promoció.
      • Ma. José Vigneau. Jutge Nacional A.
      • Nuria Vilà. Representant Club Barcelona Horses-Can Alzina
      • Aroa Mazuelos.  Representant Club Hípic Vidreres.
      • Laia Barranco. Representant Club Esteve-Barranco.
      • Robert Pons. Tècnic de Nivell III, entrenador, dissenyador de recorreguts i genet internacional. Coordinador
      • Albert Hermoso. Entrenador i genet internacional.
      • Julià Agut. Tècnic de Nivell III, entrenador, dissenyador de recorreguts i genet internacional
      • Griselda Cristòfol. Jutge Nacional B.
      • Eduardi Via Dufresne
      • Xavier Cebrià. Coordinador
      • Romà Galimany
      • Jaume Sancho.
      • Francisco Colomer.
      • Oliver Singleton.
      • Anna Solé.
      • Xavier Garcés.
      • Lourdes Garcia Escriche
Disciplines no olímpiques

      • Leonor Brozgol Nieto. Jutge Nacional B de DC, Doma Paraeqüestre, DV, TREC, AAEE i CCE i Territorial de Salt i Enganxes.Coordinadora
      • Robert Pons. Tècnic de Nivell III i entrenador.
      • Romà Galimany.
      • Meritxell Agramunt. Jutge Nacional A de DC.
      • Marie Follet. Club Sol Solet.
      • Josep Ma. Nicolàs. Club El Auriga.

      • Toni García. Coordinador
      • Javier Uriarte .
      • Maria Uriarte.
      • Gerard Cobo.
      • Josep Costa.
      • Maite Estany.
      • Frang Esteve.
      • Josep Cañellas.
      • Edu Gascón.

      • Manuel de Sostoa. Jutge Territorial i President del Club d'Enganxes de les Comarques de Girona. Coordinador
      • Jordi Castelló. Secretari Club Enganxes de Girona. Entrenador i conductor d'enganxes. Caldes de Malavella.
      • Esteve Bas. Vicepresident Club Enganxes de Girona. Jutge Territorial.
      • Alex Pujades. Entrenador i conductor d'enganxes. Barcelona.
      • Josep Mª Ventura. Secretari Club Enganxes i Equitació de barcelona. Jutge Territorial.
      • Gregori Sanmartí. President Club Enganxes del Valles.

Subcomissió de Trec

      • Francesc Rabat. Coordinador general.
      • Adrià Tauler. Cavalla de Mar. Secretari.
      • Annabel Martí. Sant Fruitós de Bages. Promoció Catalunya Central..
      • Marina Sala. Cavall de Mar. Llagostera. Promoció comarques de Girona..
      • Toni Tarrida. Les Tosses. Igualada. Promoció l'Anoia .
      • Ricard Monfort. Cavalls de Baldomar. Pla de Lleida. Promoció Lleida.
      • Sabina Klingenhagen. Seleccionadora.
      • Fernando Muñoz. ECA Pirineu.
      • David Bonet. Coordinador i formador de jutges.

Subcomissió de Turisme Eqüestre

      • Joan Pi. Coordinador
      • Josep Ramon Cases.
      • Pau Vaqués. Tècnic Nivell I.
      • Xavier Pastoret. Tècnic Nivell I.
      • Francesc Rabat.
      • David Bonet. Tècnic Nivell II.
      • Leonor V. Brozgol.

Subcomissió de Doma Vaquera

      • África Ortiz. Tècnic de Nivell I. Entrenadora i amazona de la disciplina. Coordinadora
      • Jorge Domínguez. Entrenador i genet nacional de la disciplina.
      • Ramón Om Ferrer. Entrenador i genet nacional de la disciplina.

Subcomissió de Munta Western

      • Rafael Tramullas. Vocal de la AEETW. Coordinador
      • Jerónimo Bruno. President de la working cow horse de España.
      • Elena Munoa. Tècnic de Nivell I. Entrenadora de munta western.

Subcomissió d'Alta Escola

      • Dominique Grillot. Jutge Nacional. Coordinadora
      • Álvaro Arcas Arias.
      • Eva Maria López Ampudia.

      • Robert Pons (Coordinador)
      • Begoña Saiz

      • Maya Pou
      • Víctor Álvarez

      • Carlota Piguillem
      • Fernando Muñoz

      • Julia Agut
      • Teresa Xipell

      • Alexandra Glanchant
      • Artur Álvarez

      • Paco Guerra
      • Ilona Jover

        .

      • Paco Guerra. Jutge Internacional DC. Jutge Nacional de Doma Paraeqüestre Salt, CCE i Raid.
      • Leonor V. Brozgol. Jutge Nacional B de DC, Doma Paraeqüestre, DV, TREC, AAEE i CCE i Territorial de Salt i Enganxes.
      • Anna Solé. Jutge Nacional A de Salt.
      • Jaume Sancho Hijarrubia. Jutge Nacional B de Salt i CCE i Dissenyador Nacional B de recorreguts de Salt.
      • Toni García. Jutge Internacional 4* de Raid.
      • Elena Boix. Dissenyadora de Recorreguts de salt internacional.

      • Teresa Xipell. Fisioterapeuta. Postgrau Rehabilitació Eqüestre i Hipoteràpia. Cap d'Estudis de l'Escola de Fisioteràpia Gimbernat. Evaluadora nacional de genets paraeqüestre. Coordinadora
      • Pau Guillamón. Psicòleg. Tècnic de Nivell I.
      • Laia Argilaga. Fisioterapeuta. Postgrau Rehabilitació Eqüestre i Hipoteràpia. Tècnic de Nivell II.

      • Teresa Xipell. Fisioterapeuta. Postgrau Rehabilitació Eqüestre i Hipoteràpia. Cap d'Estudis de l'Escola de Fisioteràpia Gimbernat.
      • Marta Condeminas. Jutge Nacional Doma Clàssica i Doma Paraeqüestre. Coordinadora
      • Dolores Echeverría. Formació Equitació Terapèutica Fundació "Caballo Amigo". Tècnic de Nivell I.  
      • Melín Farriols. Advocada. Formació Doma Natural a EEUU.
      • Manuel de Sostoa. Jutge Territorial d'Enganxes i President del Club d'Enganxes de les Comarques de Girona.
      • Pau Guillamón. Psicòleg. Tècnic de Nivell I.
      • Alex de Llanza. Psicòleg. Centra Don Caballo. Treballa amb Fundació Johan Cruyf.

      • Francesc Puy Perez de Obanos. Coordinador
      • Ramon Fatjó Espadamala
      • Digna Baldicha Marata
      • Leonor Canut.
      • Eduard Golet Grabalosa
      • Guillem Tañà Montero
      • Jordi Gallart Torrent
      • Pere Guifreu Feixas
      • Gabriel Solà Roget 

      • Xavier Fuertes Mateu. Coordinador
      • Raul Pinteño Jimenez

logo

Federació Catalana d’Hípica
CASA DE L'ESPORT
Rambla Guipúscoa, 23-25,
4a planta, porta E
08018 - Barcelona

 

 

 

 

  
Color I Color II Color III Color IV Color V Color VI