Ja es coneixen els campions de Catalunya de salt 2019

  • Published in

Cto-Catalua-OpenAl llarg del cap de setmana s'ha disputat, a les instal·lacions de l'Open Sport Club, el campionat de Catalunya de salt d'obstacles de totes les categories.

En cavalls joves es van disputar tres proves. La medalla d'or  4 anys va ser per a "Cuba STB Z" de Primitivo Nieves i la plata per "Sir Seducer V de Lindehoeve Z" de Ramon Cardona. "Jonicole" de Pere Xercavins, "Por Tutatis MQ" de Joel Valles i "Obel'X" d'Alejandro Vilches van ser or, plata i bronze respectivament a 5 anys. El guanyador de 6 anys va ser "Noa van de Nachtegaele" muntat per Gonzalo de Almeida. La plata va ser per a "Di Villagana Argouges" amb Elisabeth Goyoaga i "Ismalia J.W.B." de Pol Chicote va ser bronze.

Els medallistes de las diferents categories van ser:

Alevins

  • Medalla d’or: Irina Crusat – “Nicotine des Coteaux”
  • Medalla d’argent: Cristina Garcia-Lluis Rhodes – “Wallance C”
  • Medalla de bronze: Jana Codina – “Julieta”

Infantils

  • Medalla d’or: Gabriela de Aysa – “Ibar del Maset” 
  • Medalla d’argent: Maria de la Fuente – “Varmen”
  • Medalla de bronze: Ana Maria Marti Elias – “Dulana Z”

Infantils Elit

  • Medalla d’or: Ivon Rodriguez – “Ibsen del Maset”
  • Medalla d’argent: Patricia Astiz – “Balldame”
  • Medalla de bronze: Lia de Ulacia – “Charnani”

Juvenils

  • Medalla d’or: Martina Egez – “Ilette M”
  • Medalla d’argent: Agatha Arcos – “Ujade du Valon”
  • Medalla de bronze: Alejandra Garcia-Lluis – “Dublesse vant’t Gestelhof”

Juvenils Elit

  • Medalla d’or: Colombe Clair – “Kato F”
  • Medalla d’argent: Alex Codina – “Gaston D.N”
  • Medalla de bronze: Cristina Rodriguez – “Polar”

Joves Genets

  • Medalla d’or: Bernat Torras – “Ultrachic des Vaux” 
  • Medalla d’argent: Sofia Gonzalez – “Callisto de Ferval”
  • Medalla de bronze: Nuria Vila – “Roi de Arravons”

Joves Genets Elit

  1. Medalla d’or: Maria Gene – “Cenote Belle 3 Z”
  2. Medalla d’argent: Marta Gras – “Jeanne VD Oude Heih”
  3. Medalla de bronze: Carola Pont – “Harloesegaards Rubina”

Adults

  • Medalla d’or: Benjamin Fonze – “D” 
  • Medalla d’argent: Mathilde Auguste – “Sirius de la Croix”
  • Medalla de bronze: Gonzalo Mas-Baga – “Ckinte Flush du Chene”

Adults Elit

  • Medalla d’or: Joel Valles – “Santa Apolonia Estrella” 
  • Medalla d’argent: Alejandro Vilches – “Nanou de la Baie”
  • Medalla de bronze: Elisabeth Goyoaga – Island Temptation Van’t Zand”

Veterans Elit

  • Medalla d’or: Xavier Bernat – “Vintedge d’Aurbee”
  • Medalla d’argent: Sophie Vescovi – “Conquest”
  • Medalla de bronze: Sandro Muscolino – “Prince Charming”

Cto-Catalua-OpenJuvenilesElite
Cto-Catalua-Open3
Cto-Catalua-Open4
Cto-Catalua-Open2
Cto-Catalua-Open
72293089101576711600491897196932176552656896n
7171618213421302092983918871150775456235520n

Sub galleries

Escribir un comentario


Código de seguridad
Refescar

logo

Federació Catalana d’Hípica
CASA DE L'ESPORT
Rambla Guipúscoa, 23-25,
4a planta, porta E
08018 - Barcelona

Color I Color II Color III Color IV Color V Color VI