5 medalles pels equips catalans a la Champions League

  • Published in

Champions League 2019Aquest darrer cap de setmana s’ha celebrat el torneig de Champions League, a la localitat de Le Mans (França), en les categories de Sub 16, Femení i Elit.

 

Els equips catalans que hi han participat són els següents:

  • Sub 16: Alforges, CEEC i Malla
  • Femení: CEEC, Banyoles i El Serrat
  • Elit: CEEC i El Serrat

El torneig ha estat molt disputat i finalment els equips catalans han acabat aconseguint un total de 5 medalles: 2 d’or, 1 de plata i 2 de bronze. 

En la categoria de Sub 16, l’Alforges ha guanyat la medalla d’or vencent Les Elfes per 4 a 3 en un partit molt ajustat.

En el partit per al 3r i 4t lloc el CEEC es va imposar a l’equip italià La Vallalta, aconseguint la medalla de bronze.

En la categoria Femení, El Banyoles es va imposar al Meurchin (França) en un partit molt emocionant i guanyant a gol d’Or el campionat.

En el partit per la 3a i 4a posició, el CEEC va guanyar El Serrat, aconseguint la medalla de bronze.

En la categoria d’Elit, la final es va disputar entre el Bordeaux Blanzac (França) i El Serrat de Moià. Va ser un partit molt igualat que varen guanyar els francesos 6 a 5, i El Serrat es va haver de conformar amb la medalla de plata.

Resultats 1a Jornada - Divendres 4 d’octubre

Sub 16

  • Quinta da Figueira (POR) 4 - CEEC (ESP) 9
  • La Vallalta (ITA) 11 – North London (GBR) 6
  • Les Elfes (FRA) 9 – Malla (ESP) 6
  • Alforges (ESP) 8 – Nancy Grand Est (FRA) 7

Femení

  • GT by Goldsmith S (BEL) 1 - Meurchin (FRA) 11
  • Circolo di Novi (ITA) 5 - El Serrat (ESP) 6
  • CEEC (ESP) 12 – Derby HBC (GBR) 0
  • Loire sur Rhône (FRA) 7 – CHB Banyoles (ESP) 8

Elit

  • Caramel (BEL) 9 – Young Gounz HBC (GBR) 3
  • Quinta da Figueira (POR) 8- Paris MASH (FRA) 6
  • El Serrat (ESP) 7 – Circolo di Novi (ITA) 5

Resultats 2a Jornada - Dissabte 5 d’octubre

Sub 16

  • Malla (ESP) 11 - Quinta da Figueira (POR) 9
  • Nancy Grand Est (FRA) 7 - North London (GBR) 2
  • Les Elfes (FRA) 6 - CEEC (ESP) 4
  • Alforges (ESP) 8 - La Vallalta (ITA) 5

Femení

  • Derby HBC (GBR) 1- GT by Goldsmith S (BEL) 7
  • Loire sur Rhône (FRA) 10 - Circolo di Novi (ITA) 7
  • CEEC (ESP) 3 – Meurchin (FRA) 5
  • CHB Banyoles (ESP) 8 - El Serrat (ESP) 3

Elit

  • Circolo di Novi (ITA) 6 - Young Gounz HBC (GBR) 5
  • CEEC (ESP) 11- Paris MASH (FRA) 3
  • El Serrat (ESP) 8 - Caramel (BEL) 7
  • Bordeaux Blanzac (FRA) 8 - Quinta da Figueira (POR) 3

PODIS FINALS

Sub 16

  • Medalla d’or: Alforges
  • Medalla de plata: Les Elfes
  • Medalla de bronze: CEEC

Femení

  • Medalla d’or: Banyoles
  •  Medalla de plata: Meurchin
  • Medalla de bronze: CEEC

Elit

  • Medalla d’or: Bordeaux Blanzac
  • Medalla de plata: El Serrat
  • Medalla de bronze: Caramel

En l’apartat de premis individuals aquests foren els guardonats:

Màxim golejador/a

  • Sub 16 Carla Pompidor(North London) i Miguel Fernandes (Quinta da Figueira)
  • Femení: Valentine Descamps (Meurchin)
  • Elit: Miquel Julià (CEEC)

Millor binomi:

  • Sub 16. Saüc Vila & Raja El Al, de l’Alforges
  • Femení: Justine Ammann & Bonanza Lauriere, del Banyoles
  • Elit: Gil Carbonès & Golden, del Bordeaux Blanzac

Enhorabona també al nostre vocal de Horseball,  Francesc Puy, que va ser guardonat com a millor àrbitre del món a la Gala anual del Horseball. 

Champions-League2-2019
Champions-League-1-2019
Champions-League-2019

Sub galleries

MxtGT-Alforges---Susanna-Vila1Back to Horseball

Escribir un comentario


Código de seguridad
Refescar

logo

Federació Catalana d’Hípica
CASA DE L'ESPORT
Rambla Guipúscoa, 23-25,
4a planta, porta E
08018 - Barcelona

Color I Color II Color III Color IV Color V Color VI