Ja tenim als nous guanyadors de les Lligues de Doma 2023

  • Published in
  • Categoría: Doma clàssica

lliga catalana doma El passat cap de setmana, els millors binomis de cada categoria es van enfrontar durant les finals de la Lliga de Doma, celebrades a Can Vila.

Dissabte va ser el torn de les categories de la Lliga 0*.

A la categoria de Nivell 1 - Reprise 1, Marta Díez del CH L’Espelt va destacar amb la seva reprise de 69,85% amb Roxanne. La reprise de María Romero del Club Hípic Collserolla muntant a Brillante, li va valer el primer lloc a la categoria de Nivel AP - AP Previa.

A la categoria de AP Ponis, Gisela Gironés i Chiquitita van assegurar el seu primer lloc després de fer una reprise de 69,64%. Laura Pradas es va consagrar campiona a la categoria de AP Cavalls, muntant a Duende, mentre que a la categoria de Reprise 2, Ona Jarne i Cascara de Duran, es van alçar amb la victòria. A la Reprise 3 Pol Graci i Etna van aconseguir la primera posició amb una reprise que liva valer 67, 04%.

A aquest nivell la classificació per equips va ser:

  1. Club Hípic Collserola
  2. CH L'Espelt
  3. CH Castells

Diumenge va ser el torn dels binomis classificats a la final de 1*

Mar Sabater, Elsa Manzano, Marta Giner, Amina Driaa i Clàudia Pomer van exhibir un impressionant domini a les categories de Benjamins, Alevins, Infantils, Juvenils 0* i Juvenils respectivament. A les categorías Open: Irene Rodríguez, Anna Porta, Marta Cordomi i Andrea Piguillem van encapçalar la classificació de Alevins, Infantils, Juvenils 0* i Clàssica 1.

Finalment la guanyadora de la prova de San Jorge va ser Laura Rodríguez amb Donderslag.

A aquest nivell la classificació per equips va ser:

  1. Escola Poni Club Granja
  2. Open Sports Club
  3. CAVA Horse

Enguany s'han celebrat per primera vegada les lligues de doma adaptada de 0* i 1*, encara que ja comptem amb binomis en diverses categories, esperem que els nostres clubs s'animin a participar i conèixer a molts nous binomis el proper any.

Grau 0 - Novel A Doma Paralímpica

1º Albert Carreras Colomer amb Teegan

 

Grau I - Gran Premi A

1ª Queralt Vila Mesa amb Teegan

 

Grau VI a - Intermedia A Doma Paralímpica

1ª Joan Fàbrega Cànovas amb Dorado

2ª Maria Gallegos Vila amb Red Diamond

 

Grau V - Inter A Doma Paralímpica

1ª Susana Ventura Perez amb Pinturero SS

 

Grau VI b - Intermedia A Doma Paralímpica

1º Tania Vidal Frigola amb Handsome Boy

 

Podeu consultar tots els resultats aquí

Escribir un comentario


Código de seguridad
Refescar

logo

Federació Catalana d’Hípica
CASA DE L'ESPORT
Rambla Guipúscoa, 23-25,
4a planta, porta E
08018 - Barcelona

Color I Color II Color III Color IV Color V Color VI